TAOJOGA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

TANTIEN TAOJIN ONLINE

KURZY > VÍKENDOVÉ

Metodický kurz TANTIENČIKUNG a TAOJIN I

Termín: 16.- 17. apríl 2021 piatok sobota
TANTIENČIKUNG a TAOJIN I
piatok od  15:00 - 18:00 Teória a prax
              18:00 - 18:30 prestávka
              18:30 - 20:30 Teória a prax

TANTIENČIKUNG a TAOJIN I
sobota od 15:00 - 18:00 Teória a prax
              18:00 - 18:30 prestávka
              18:30 - 20:30 Teória a prax


Výhodná c
ena: 100€ TANTIENČIKUNG a TAOJIN I 2 kurzy v jednom
Miesto:  ZOOM platforma
2xEbooklet, 1 mesiac dostupný záznam
Metodický teoretický výklad, praktické techniky
10 hodín kredit
do indexu.

Registrácie a platby pozri nižšie!

TANTIEN ČIKUNG
-
predstavuje pevný zaklad a jadro všetkých fyzických cvičení v Taojoge.
Tantien - mesentery sídliaci v bruchu, je možné rozvinúť mentálne odblokovať fyzicky a plniť energiou. Ak chceme znovuobnoviť naše fyzické aj energetické telo, vieme to docieliť práve cez Tantién. Budovaním a udržiavaním vnútorného tlaku v našom abdomeme, vieme zabezpečiť cirkuláciu v kvnom, lymfatickom aj energetickom okruhu. Zároveň pomocou tantién čikungu obnovujeme v tele kmeňové tzv. nesmrteľné bunky, ktoré majú najkvalitnejšiu DNA.
Energia brucha a panvy je základom pre potenciu, vitalitu čriev a trávenie.
Praktikant na kurze sa zoznámi s jednotlivými časťami Tantiénu a následne s 11 timi zvieracími cvikmi, ktoré sú zamerané na budovanie Tantiénu.  Pravidelným cvičenim tantienčikungu si praktikant zabezpečí ochranu zdravia a energie do neskorého veku.

https://youtu.be/GN6FPAYTw8A?t=642

T A O J I N I
Jedná sa o sériu naťahovacích cvičení v kombinácii so špeciálnym dýchaním, ktoré sa praktikujú na karimatke a sú vhodné pre každého bez obmedzenia na vek, nakoľko sa cvičí pomaly, nezaťažuje sa srdce a celková činnosť srdca, ale naopak posilňuje sa srdce a celková imunita človeka. Taojin je známy ako cvičenie pre dlhovekosť.
Na jednej strane cvičenie prináša vnútornú silu a na druhej strane pomáha uvoľniť sa ať sa do seba v čase. Jedná sa o sekvenciu ľahkých pozícií, ktoré posilnia šľachy a brucho, detoxikujú obličky a aktivujú dobrú energiu a krvný obeh. Zrelaxujete v dolnej časti chrbta a svaly psoas-t.j. driekové svaly.
Je to praktické cvičenie pre každého, kto chce detailnejšie precítiť svoje telo, uvolniť ho, odblokovať, prehrievať kríže, bedrá. Pozitívne riešia ženské problémy, nastáva úprava menštruačného cyklu, odblokovanie chrbtice, meridiánov a stagnácií v tele.

Cieľom praktík je stále viac a viac energetizovať chrbticu, zahrievať ju, zvyšovať flexibilitu tela, znásobovať energiu a harmóniu, uzdravovať, spriechodňovať šľachy, svaly, energetické kanály, ako i celé telo. Po zvládnutí základných polôh sa vytváraním protitlaku začína výrazne posilovať vnútorné svalstvo. Takýmto spôsobom si praktikant zabezpečí vnútornú silu až neskorého veku a može si vychutnávať dlhovekosť v zdraví.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky