TAOJOGA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

O TAOJOGE

SYSTÉM TAOJOGA

TAOJOGA
HOJNOSTI
ZDRAVIA
DLHOVEKOSTI

Taoistická čínska joga je praktický systém techník, vyvinutých v priebehu tisícok rokov pri hladaní odpovedí na otázky o živote a smrti, o pôvode vesmíru a životných cyklov.

Taojoga, ktor
ú na Západ priniesol čínsky Majster  Mantak Chia ako systém Univerzálne liecivé Tao je  praktický systém sebarozvoja a samoliečenia, ktorý umožňuje jedincovi dosiahnuť harmonický vývoj telesnej, duchovnej a mentálnej roviny a tak aby bol v zdravom tele zdravý duch ako sa hovorí. Prostredníctvom energetických a meditačných praktík sa cvičiaci učí rozvíjať svoju telesnú energiu, uvedomovať si, kedy stráca energiu, uvoľňovat napätie, zlepšovať si zdravie a prevenciu pre prečasným starnutím, vyhorením a vyčerpaním sa. Mať radosť zo života aj v neskoršom veku a pokojnú a spokojnú myseľ je výzvou pre nás všetkých.

V procese vytvárania pevného základu zdravia  a pohody vo fyzickom tele sa tiež vytvára základ pre rozvoj vlastnej energie a posilnenie ducha. Počas procesu učenia uvedomovať si vnutorné pochody v tele a tiež vonkajšie pôsobiace energie ako sú energie Slnka, Mesiaca, Zeme a hviezd.

Nováčik v systéme Univerzálne liečivé Tao začína so širokým spektrom cvičení, ktoré rozvíjajú fyzické telo v účinný a zdravý organizmus, schopný mierumilovnej existencie vo svete, bez prílišných napätí a stresov obyčajného, každodenného života. V Tao sa nevyhýba bežnému životu, cieľom je mať zdravý stres a žiť zdravý, plnohodnotný a produktívny život v spoločnosti až do neskorého veku.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky