TAOJOGA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

O TAOJOGE

SYSTÉM TAOJOGA

TAOJOGA
HOJNOSTI
ZDRAVIA
DLHOVEKOSTI

Taoistická čínska joga je praktický systém techník, vyvinutých v priebehu tisícok rokov pri hladaní odpovedí na otázky o živote a smrti, o pôvode vesmíru a životných cyklov.

Taojoga, ktor
ú na Západ priniesol čínsky Majster  Mantak Chia ako systém Univerzálne liecivé Tao je  praktický systém sebarozvoja a samoliečenia, ktorý umožňuje jedincovi dosiahnuť harmonický vývoj telesnej, duchovnej a mentálnej roviny a tak získať nezávislosť na rôznych úrovniach. Prostredníctvom energetických a meditačných praktík sa cvičiaci učí rozvíjať svoju telesnú energiu, uvedomovať si, kedy stráca energiu, uvoľňovat napätie, zlepšovať si zdravie, vykonávať sebaobranu a získať schopnosť liečiť seba i druhých.

V procese vytvárania pevného základu zdravia  a pohody vo fyzickom tele sa tiež vytvára základ pre rozvoj vlastnej duchovnej nezávislosti. Počas procesu učenia napájať sa na prirodzené energie Slnka, Mesiaca, Zeme a hviezd sa dosiahne taká úroveň vedomia, v ktorej sa vyvíja pevné duchovné telo. Finálnym a najvyšším cieľom praxe Taojogy je transcendencia fyzických hraníc prostredníctvom rozvoja duše a ducha v človeku.

Nováčik v systéme Univerzálne liečivé Tao začína so širokým spektrom cvičení, ktoré rozvíjajú fyzické telo v účinný a zdravý organizmus, schopný mierumilovnej a pokojnej existencie vo svete, bez napätí a stresov obyčajného, každodenného života.

Napriek tomu sa Taoista nevyhýba bežnému životu ale ho vníma práve cez energie jin a jang.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky