TAOJOGA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

ODBOR

ČCHINEJTSANG

Terapautický odbor Chi Nei Tsang (Činejtsang)
je neoddeiteľnou súčasťou systému Taojogy.


Tento odbor je určený tak pre inštruktorov a poslucháčov Školy Taojogy ako aj odborne pre verejnosť, praktikantov masérov, liečiteľov a rehabilitačných pracovníkov a pre všetkých záujemcov o terapiu brucha, ktorí chcú preniknúť do emócií  podvedomia a chcú ich rozpustiť a vyriešiť.

Pre záujemcov o štúdium Chi Nei Tsang je doporučené mať absolvované kurzy systému Univerzálne Liečivé Tao:

ZÁKLADY I, II a ŽELEZNÁ KOŠEĽA IA,B.

Kontaktná osoba: Martina Medvecká Mgr., Certifikovaná praktikantka CNT I, mobil: 0917 974 551, e-mail: taojogask@gmail.com

 
 

Chi - Nej Tsang je čínsky názov masáže vnútorných orgánov. V oblasti dutiny brušnej sa podľa taoistickej tradície ukladajú negatívne emócie, stress, toxíny a napätie rôzneho druhu. Energetické bloky sa vytvárajú okolo pupku.
Táto oblasť je vo východnej tradícii známa ako druhý mozog a v taoizme sa nazýva Tan Tien. V prípade, že je táto oblasť zablokovaná, vitálna energia v celom tele stagnuje, prúdi pomaly, čím sa oslabujú jednotlivé orgány a organizmus ako celok. Životná energia Čchi prúdi vnútornými kanálmi, nervovou sústavou, krvnými cestami a lymfatickými žľazami. Tieto systémy sa koncentrujú a ich cesty sa krížia prevažne v bruchu, ktoré plnia úlohu riadiaceho centra. Napätie, starosti a stres sa mesiace či roky hromadia v dutine brušnej a málokedy sa rozptýlia. Výsledkom je oslabenie jednotlivých orgánov a systémov tela a postupné upchávanie energetických ciest. Starí taoisti zistili, že záporné emócie spôsobujú vážne poškodenie zdravia a oslabujú ako jeho fyzické aj duševné funkcie. Taoisti chápali, že každá ľudská emócia je v podstate energia a určité negatívne emočné energie stoja na pozadí fyzických ochorení.
Spojitosť medzi emóciami a fyzickými orgánmi bola taoistami klasifikovaná. Tak napríklad bolesť a ťarcha v oblasti žalúdka svedčila o tom, že človek prežíval starosť, nepokoj, znepokojenie. Sú to emočná energia, ktoré sa ukladajú v žalúdku a slezine. Taoisti objavili, že najväčšie ochorenia by mohli byť vyliečené len pomocou odstránenia toxínov a záporných energií z tela. Preto bolo vyvinuté umení Čchi-Nej Tsang masáže, ktorá účinne pomáha recyklovať a transformovať záporné energie, ktoré upchávajú vnútorné orgány a spôsobujú vytváranie bloku v dutine brušnej. Pomocou Čchi-Nej Tsang masáže sa rozpúšťajú negatívne emócie, odvádzajú sa toxíny a nadmerné teplo z tela ktoré spôsobujú dysfunkcie vnútorných orgánov.

Čím je Chi Nei Tsang unikátna?
Väčšina alternatívnych metód ako reflexológia, shiatsu, reiki, masáže, akupunktúra, jin shin do a ďalších liečebných modalít (napr. psychológia, homeopatia, etikoterapia, bylinkárstvo) používa nepriame metódy na ovplyvnenie stavu vnútorných orgánov a spojených psychoemocionálnych podmienok. Chi Nei Tsang priamo masíruje vnútorné orgány. Je to najbezprostrednejší komplexný prístup k detoxikácii, obnove a vnútorných orgánov tela a tým zlepšeniu kvality života.
"Keď sa orgán zablokuje ... tradičná masáž svalov alebo stimulácia reflexných bodov orgánu je ako používanie diaľkového ovládania pre odstránenie problému, ktorý vyžaduje fyzickú prítomnosť. V Chi Nei Tsang pracujete priamo na orgánoch ako takých. "Majster Mantak Chia

Chi Nei Tsang masáž je rýchla a efektívna .


Účinky masáže Chi Nei Tsang:

· rýchle odstránenie stresu, napätia a negatívnych emócií, ktoré sa ukladajú v dutine brušnej
· prináša pohodlie a úľavu, privádza energiu do vnútorných orgánov
· odstraňuje bloky, ktoré sa vytvárajú v oblasti okolo pupku
· masáž je účinná pri ťažkostiach zažívacieho traktu, nadúvaní brucha a zápche
· odvádzanie toxínov a nadmerného tepla z tela, ktoré spôsobuje dysfunkciu vnútorných orgánov
· posilňuje celkové zdravie a značne pomáha omladzovaniu celého organizmu, ovplyvňuje lymfatický a imunitný systém

Absolventi kurzu Október 2016
4. dňový metodický masérsky kurz Chi Nei Tsang


Absolventi kurzu November 2014
4. dňový metodický masérsky kurz Chi Nei Tsang

Prví certifikovaní absolventi praktikanti
v odbore
Chi Nei Tsang masaže.
Gratulujeme! (November 2014)

Absolventi kurzu November 2013
4. dňový metodický masérsky kurz Chi Nei Tsang

03. máj 2014 Vstupný kurz do Chi Nei Tsang masáže
OBJAVTE TAOISTICKÚ TERAPEUTICKÚ MASÁŽ BRUCHA

 

Masážnych techník je vo svete neúrekom a predstavujú veľký liečivý svet, v ktorom sa pomocou dotyku prenáša energia. V systéme Taojogy sa aplikuje metodicky hlbokoprepracovaná masáž orgánov abdomenu  - Či nei tsang a masáž genitálnych orgánov - Karsai nei tsang. Z hľadiska tela práve tieto časti sú najdôležitejšie.
Terapeuti, ktorí vidia svoju sebarealizáciu v  liečení pomocou masáží sa popri svojom energetickom raste sústredia aj na prax týchto masáží.


CHI NEI TSANG ODBOR TAOJOGY (KLIKNI)
TAO GARDEN MANTAK CHIA


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky